HomeAktualnościGryfino jak za dawnych lat.

Gryfino jak za dawnych lat.

Gryfino – miasto w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, siedziba władz powiatu gryfińskiego i gminy miejsko-wiejskiej Gryfino. Leży nad Odrą Wschodnią na Równinie Wełtyńskiej. Pomiędzy rzeką a granicą z Niemcami (Odrą Zachodnią) znajduje się Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry.

Po wielu latach oczekiwań Gryfino znów zbratało się z Odrą. Zostało otwarte nowe nabrzeże. Jest port jachtowy, promenada... I co najważniejsze: miasto dzięki tej inwestycji jest jednym z kluczowych portów na Zachodniopomorskim Szlaku żeglarskim, szlaku który łączy przystanie Pomorza Zachodniego z akwenami niemieckimi.

Nabrzeże zmieniło się nie do poznania. Można śmiało powiedzieć, że Gryfino po wielu latach, znów zwróciło się ku Odrze. Zbudowano nową przystań jachtową z całą infrastrukturą. Jest też bulwar i ścieżki rowerowe. Inwestycja ma pomóc stworzyć nowy atrakcyjny wizerunek miasta i przede wszystkim ożywić tę część nabrzeża.

Projekt był wzorowany na tym, jak wyglądało gryfińskie nabrzeże przed wojną. Większa część inwestycji została zrealizowana z środków unijnych.

 

Informacje zaczerpnięte: http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/nowe-nabrzeze-w-gryfinie/12332963

4city-pl.eu